| AlexxxRo a întrebat:

Dati-mi si mie va rog cateva motive pentru care chimia este cea mai folositoare materie.

4 răspunsuri:
| RoxyGirl a răspuns:

Deoarece poti sa urmezi multe profesii in care se castiga bine;
poti sa afli ceea ce e in jurul tau;
profesoara ne-a zis ca cei care invata chimie privesc lumea altfel, cu un plan de superioritate fata de cei care nu stiu chimie;

| Ecea a răspuns:

Nu este cea mai folositoare materie, dar este buna deoarece mai tarziu te poti lovi de ea.
Eu nu am studiat chimie in liceu, nu mi-a placut si acum am nevoie de ea si imi este foarte greu deoarece nu stiu nici macar notiuni de baza.

| AlexxxRo explică (pentru Ecea):

Nu ma ajuti deloc. Nu asta ma intereseaza. Am de scris argumente ca, chimia este cea mai buna materie. Este un fel de tema la romana si cele mai multe argumente primesc 10. Am deja 15 argumente si ma gandeam ca poate daca intreb o sa primesc un raspuns doua bune.

| Ecea a răspuns (pentru AlexxxRo):

Aa,scuze,am inteles gresit.
Nu pot sa ofer argumente, deoarece chimia nu este cea mai buna materie.