| мιcυтѕαααα a întrebat:

Dati-mi, va rog, 6 simboluri ale primaverii care sa inceapa cu litera "A". Multumesc! Fundita!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alizeul. Iarna bate crivatul.
Araturile. De primavara.
Albinele. Se trezesc si se numara, sa vada cate s-au mutat la bloc.
Aspersoarele. Intra in functiune, sa ude rasadurile de rosii si gazonul.
Alergiile la praf si polen. Si tusea aia seaca de te tampeste.
Alegerile anticipate. No comment!

10 răspunsuri:
| мιcυтѕαααα explică:

Multumesc la toti pentru raspunsuri! Nu-i nimic, Yuki! Stai calma! happy

| mihaela2808 a răspuns:

Aer curat, astre nu stiu daca sunt bune. Funda?

| BellaKiოNana a răspuns:

Albina
big grin

| BellaKiოNana a răspuns:

Araturilebig grin
atmosfera

| BluishAngel a răspuns:

Albine, astenie big grin, arbori...arici laughing siiii cam atat stiu tongue

| beki13 a răspuns:

Albina, astenie, aratura, albastrele, azalee, arici

| iYuuki a răspuns:

Aprilie? Dar nu prea e un simbol...

| мιcυтѕαααα explică (pentru iYuuki):

Ma refeream la simboluri care sa vesteasca venirea primaverii.

| iYuuki a răspuns (pentru мιcυтѕαααα):

Stiu da nu gasesc cu ''A''.

| IreneShyket a răspuns:

Albine, azalee(este o floare), arborelaughing daca imi mai amintesc cate ceva iti voi spune.