| dana5025 a întrebat:

Dati-va cu parerea despre importanta actului de independenta a Romaniei din 9 mai 1877. Cea mai buna idee primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Anemona a răspuns:

Importanta obtinerii independentei

*Promovarea unei politici externe proprii
*adoptarea unei politici de protectie economica

Politica externa
(1878-1914)Martie 1881.Parlamentul romaniei proclama tara regat condusa de un rege-carol 1

Intregistram o apropiere intre Romania si puterile centrale(germania, austro-ungaria si italia 1882)

winkingDAU TEZA LA ISTORIE SAPTAMANA ASTA SI A TREBUIT SA TOCESC CEVA CEVAlaughing

5 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Adica vei sa stii parerea noastra? Fara asta eram ceea ce a ramas acum din fosta Iugoslavie.

| Anemona a răspuns:

Ms de fundita:*

| perla a răspuns:

TU vrei sa-ti faci tema pe ideeile noastre? mai pune manuta si invata nu trage chiulul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acest act a fost tare tare important deoarece fara el nu exista independenta oficial.

| alkaida a răspuns:

Mai pune mana pe carte din cind in cind, te inteleg e primavara dar macar niste efort nu strica.