| Cara15 a întrebat:

Dau bacu anul asta. si as dori sa stiu daca nu iei o proba orala, nu mai poti sa dai in continuare? conteaza asa mult probele orale?

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

La probele orale importanta e prezenta. Poti sa te duci si sa scoti doua vorbe si esti admisa si cu 1 punct. Ai grija insa daca nu spui nimic(deci ai 0 puncte), in loc de nota vei avea o bara "-" si nu vei putea intra la probele scrise. Succes

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună! După părerea mea, probele orale sunt mult mai uşoare decât cele scrise, deci, nu ai cum să nu le iei. Oricum, eu îţi doresc mult succes la BAC!

| noname4me a răspuns:

Pei daca tu nu esti sigur ca iei probele orale.ce rost are sa mergi mai departe? ce sperante de viata ai pentru probele scrise? thinking serios acuma.Nu nu mai dai decat in a doua sesiune. asta in august parca

| peda73 a răspuns:

Daca nu iei o proba orala nu poti continua, este eliminatorie.La proba orala trebuie sa iei nota 5 minim.Nota generala de luare a bacului este 6 minim.

| Ingeras_3373 a răspuns:

Stiu ca problele orale sunt pe nivele, nu pe note si ca nu conteaza e nivel ai luat.