| dc97 a întrebat:

DAU FUNDA Am luat la olimpiada judeteana de spaniola sunt prima pe judet, adica merg mai departe si as vrea sa stiu daca o sa mi se de-a vreo suma de bani de la stat pentru asta sau nu?

Răspuns Câştigător
| maria6 a răspuns:

Fiecare Consiliu Judetean, impreuna cu Inspectoratul Scolar decide ce suma ofera olimpicilor. E o perioada cand se fac premierile acestea, prin mai-iunie. ("sa mi se dea"=corect)

4 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Si eu m-am calificat mai departe la faza nationala a olimpiadei de geografie si din cate am inteles transportul cazarea ne sunt asigurate
si o sa primim probabil ceva desigur asta depinde de consiliul judetean

| SimonaCristina a răspuns:

Din cate stiu eu, pentru faza nationala se acorda premii, spre exemplu, la matematica s-au dat 50 milioane, ma rog, asa a zis o prietena de-a colegei mele. DECI, CRED CA DA.

| MrAnderson a răspuns:

Tine de CJ, daca iti dau vreo ceva. Dar slabe sanse.
La nationala stiu ca se dau premii in bani, de la mentiune in sus. Dar noi la judetene n-am primit niciodata nimic.
A, ba da...niste saratele. laughing

| goshty a răspuns:

Da, se vor da, dar e mult de asteptat. Gandeste-te la faptul ca olimpicii pe tara au primit anul trecut parca 2. 000euro dupa mult scandal inutil. Deci la voi suma va fi mult mai mica, iar timpul nu stiu cat de scurt va fi...