| iubita23 a întrebat:

Dau funda! buna. Imi plac foarte mult copiii si m-am gandit ca in viitor daca reusesc, sa devin educatoare. Aveti idee cum trebuie sa procedez? Sunt in clasa a 11, nu fac liceul pedagogic, din pacate, am profilul industrie alimentara la liceul care sunt acum, este complet diferit de ceea ce mi-am dorit dar din pacate... deci prin urmare intrebarea mea este: pot sa ajung educatoare si fara liceul pedagogic daca urmez vreo facultate? daca, da, spuneti-mi ce facultate trebuie sa urmez. ce studii trebuie sa am ...detalii va rog mult, va multumesc si sarbatori fericite altauri de cei dragi:*

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

''Imi plac foarte mult copiii''.Uau,chiar sunt surprins, nu stiam ca PedoBear are cont pe TPU, dar ii urez cat mai multe reusite in aceasta meserie plina de carne proaspata.Eu sugerez la grupa mare, ca acolo deja sunt nesatuli dracii. smug

| iubita23 explică (pentru Dumnezău):

Daca asa vezi tu afirmatia acea inseamna k ai o gandire.wow laughing daca-ti plac copiii trebuie sa i si ...mai ti-ai pus si numele ''dumnezeu'' laughing schimba l k nu faci de elwinking

| Dumnezău a răspuns (pentru iubita23):

Nu prea ai fost coerenta si logica in ce ai spus mai devreme, nu prea inteleg ce ai zis.Stiu cam am o minte murdara,care se gandeste in general, doar la partea goala a paharului, dar asta este; asa imi place.Si scrisul tau nu prea te recomanda sa devii educatoare.

| iubita23 explică (pentru Dumnezău):

NU am intrat p site-ul asta sa-mi fac reclama la scriswinking si daca te preocupa daca stiu sa scriu te asigur k stiu si inca foarte bine in compartie cu altiiwinking daca totul s-a rezumat la unele greseli care le-am facut mai sus, te asigur ca nu e din cauza ignorantei, ci s-a datorat grabeiwinking( si inainte sa te dai cu parerea uita-te putin in ''gradina ta'' ) iar daca recunosti ca ai o minte murdara dc nu-ti pui un alt ''nume'' demn de tine ...in fine, sarbatori fericite si tie

| Dumnezău a răspuns (pentru iubita23):

Sarbatori fericite si un an nou bun si tie!

Dar...nu imi place cand oamenii, mai ales astia tineri, scriu cu K in loc de C.Si trebuia sa zici in loc de ''schimbati numele'',''schimba-ti numele'',ca doar nu mi te adresezi cu pronumele de politete.O fi graba,o fi ignoranta, cum o consideri tu, ca doar nu-s greselile mele.Am o minte murdara si tocmai de aceea mi-am si pus nick-ul asta,ca am pervertit pana si definita de Dumnezeu, punandu-mi nickname-ul Dumnezău, il consider demn de mine.

6 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

Ca sa ajungi educatoare trebuie sa urmezi facultatea de Stiinte ale Educatiei-specialitatea PIPP, adica Pedagogia invatamantului primar si prescolar-3 ani, dupa care poti face un master daca doresti, desi nu este neaparat.
Sarbatori fericite si tie iti urez si succes mult!:*

| iubita23 explică:

Nici nu meritai funda,dar incerk sa remediez, funda era pentru Ane nu pentru unul ca tine, apropo schmbati numele ca nu esti demn de el, nu vezi ce gandire ai