| Sorelina a întrebat:

Dau funda. Buna vreau si eu un site unde sa vad baremul de corectare al tezelor nationale de azi la romana!

Răspuns Câştigător
| DanielxD a răspuns:

Baremul va aparea dupa ora 3 din cate am inteles. Oricum subiectele au fost acceptabile, si eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji.Si eu am avut astazi examen si mai mult am ajutat pe altii decat sa iau eu.laughing

4 răspunsuri:
| Emma_5696 a răspuns:

Buna happy... nu a aparut inca. dar o sa apara happy! ce ai facut big grin? ai stiut? :-d

| Eyleen a răspuns:

Toata lumea le vreahee hee trebuie sa asteptam sa apara sad. Multa bafta in continuare!

| prye a răspuns:

Daca ai fost atenta ai fi vazut ca are baremul pe foile de examen!

Subiectul I: (42 puncte)
A. 1=6p
2=6p
3=6p
4=6p
5=6p
B. 12 puncte (la compunere)

Subiectul al II-lea (36 puncte)
A. 1=6p
2=6p
3=6p
4=6p
B. 12 puncte (compunere)

Nota: unitatea compozitiei-1p
coerenta textului-2p
registrul de comunicare, stilul si vocabularul adecvate continutului-2p
ortografia-3p
punctuatia-2p
asezarea corecta a textului in pagina, lizibilitatea-2p

10 puncte din oficiu