| AddictedToLove a întrebat:

Dau fundita! Buna TPU! Nu am inteles... daca dai examenul acesta la engleza (in clasa a 8-a) si iei nota mare ce se intampla? Intri la clasa intensiv engleza? La liceul Mircea Vulcanescu sau Hermes exista clasa de intensiv? Multumesc mult pentru raspunsuri.

1 răspuns:
| kattya96 a răspuns:

Buna. Eu nu pot sa-ti raspund decat la prima intrebare pentru ca si eu sunt la bilingv engleza. Deci nota de la examenul de engleza nu conteaza ( ci doar trebuie sa iei peste 6).
Ce conteaza este media cu care termini 5-8. Cu cat ai media mai mare, cu atat mai multe sanse sa intri la bilingv.
In general liceele au ori bilingv engleza, ori franceza.
Succes sa intri unde doresti ^^.