| Anamariasms11 a întrebat:

De cand a inceput vacanta nu am facut aproape nimica. (Teme).
Cum sa le termin mai repede?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa inchizi netul si sa te apuci de ele.

| 愛日本 a răspuns:

Faci cate o ora pe zi, sau mai multe. Te trezesti mai devreme pentru asta, nu cred ca e nu stiu ce sarificiu.

| lovegirl15 a răspuns:

Nu s-a scurs inca foarte mult timp de vacanta, asa ca ai putea sa-ti faci un program, sa faci cate putin in fiecare zi, ca sa nu stai dupa aia inchisa in casa ca sa le faci pe toate odata. Ar fi obositor, dar daca stai 1-2 ore pe zi, le termini in timp.
Incearca sa fii organizata, e cel mai bine pentru tine. De teme oricum n-ai cum sa scapi, asta e laughing Trebuie sa le faci.
Succes la teme!

| RainmakerX a răspuns:

Buna Ana, imi pare rau dar de teme nu ai cum sa scapi. Ce poti sa faci? Poti sa iei atitudine si sa iti sacrifici 2 zile din vacanta (in intregime) ca sa faci totul odata (eu unul asa fac chiar daca obosesc) Fac asta pe la sfarsitul lui iulie de obicei...
De asemenea poti sa te prefaci ca acestea sunt oarecum distractive, sa folosesti diverse culori, sa asculti muzica in timp ce le faci si multe altele.
Le termini mai repede cu cat te apuci mai repede...De asemenea eu faceam diverse semne pe exercitiile ce pareau ca se repeta de multe ori inturcat imi era mai usor sa le fac a 2-a oara... (le faceam mai repede)
Succes!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Poti sa faci in fiecare zi cate 20 de exercitii, 10 dimineata, 10 seara. Daca te tii de treaba, pana la inceputul lui august le termini.
Daca nu, faci jumatate din tema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, n-ai de ce sa te panichezi! Pana la urma e vacanta, ce dracu'? Doar n-ai sa stai sa scrii toata ziua... Eu iti recomand sa-ti imparti ceea ce ai de facut pe zile. Astfel elimini stresul si vei reusi sa termini tot, facand cate putin in fiecare zi. FUNDA?

| Xpressurself a răspuns:

Sa faci si sa nu te mai gandesti sa faci. incepe-le. acum tu visezi sa-ti faci temele. ti se pare normal?

| LoveBlueSky a răspuns:

Salut!
Iti recomand sa iti faci un program.Ca de exemplu daca ai 30 de exercitii la matematica, ai putea face 5 in fiecare zi si astfel e-ai termina in 6 zile.
De asemenea, nu ar trebui sa faci decat vreo o ora, maxim doua pe zi.

Sper ca te-am ajutat! Bafta la teme!

| Anamariasms11 explică (pentru LoveBlueSky):

30 de exercitii? ...am 195 de pagini sad