| anonim_4396 a întrebat:

De ce baietii sunt mai prosti ca fetele la inteligenta

Răspuns Câştigător
| Kiwibibilă a răspuns:

Nu sunt mai proşti, ci doar mai imaturi. Cică în prezent mai bine de 60 la sută dintre absolvenţii de facultate sunt fete, şi procentul e în creştere. De ce? Pentru că în adolescenţă băieţii sunt mult mai imaturi decât fetele şi de aceea, da, putem spune că sunt mai proşti.

39 răspunsuri:
| corolav a răspuns (pentru BergerCipy):

Omule, unde ai învățat să scrii românește?
Faci de rîs categoria de bipezi care se consideră bărbați!

| corolav a răspuns (pentru Kiwibibilă):

În cazul acestui scurt text al tău virgula și conjuncția „și" nu prea fac casă bună.
Așa spune gramatica limbii române.

| corolav a răspuns:

Dacă încerci să faci o paralelă între deștepți și proști, acest cuvînt al tău, „inteligență", din acest text este pleonastic.
Pleonastic = vezi DEX

| BergerCipy a răspuns (pentru corolav):

Pai avand in vedere ca ai scris î din i in loc de î din a si ca nu an mentionat niciunde ca as fi eu cine stie ce mascul alpha mai bine nu zicea-i nimic

| corolav a răspuns (pentru BergerCipy):

Amice, nu sunt primul român care mai scrie cu „î" din „i". Asta, în ciuda tuturor acelora care prost au învățat de la niște români mai proști ca ei.
În altă ordine de idei, cel mai recent dicționar de limbă românească, cel numit „Dicționar Universal Ilustrat al Limbii Române", Editura LITERA 2010, și - a realizat toate cele ale sale 12 volume ( aproximativ 4.500 de pagini) cu litera „î". ( din „i").
Și, la tot acest magnific nivel de cunoștință al limbii române, la care te situezi, m-aș bucura dacă mi - ai spune care e diferența, în pronunțare, între „â" și „î".
Dacă reușești, eu sînt dispus să-ți cedez toată pensia mea pe un an de zile.
Să ai sănătate!

| corolav a răspuns (pentru corolav):

Cu acest,, zicea - i,, ţi -ai dat examenul de capacitate.
Caută-ţi un an client cu care să te contrazici la nivelul limbii române!
Hai, pa!

| BergerCipy a răspuns (pentru corolav):

Deoarece e ste exact o alta litera e cum ai scrie in loc de Înger pnger si ce daca intr-o carte apare asa ii cum ai zice ca la o poezie din 1788 apare tz in loc de ţ ca asa scrie acolo desi tu te iei de alti ca scriu gresit tu crezi ca intre gresit si corect nu ii nici o diferenta

| corolav a răspuns (pentru BergerCipy):

Măi copile, tu ești unul dintre acei reprezentanți ai acestei vremi pe care o trăim, pentru care prostia a ajuns la rang de virtute.
Tu și gramatica limbii române - două linii paralele.
Hai, pa!

| BergerCipy a răspuns (pentru corolav):

Eh vezi am vrut sa ajung sa ma crezi prost adica ce is