| anonim_4396 a întrebat:

De ce bârfitorii nu au tupeu sa ii spună în fata celui pe care îl bârfește/denigrează? De ce sunt atâția ratați care bârfesc dacă nu știe cu ce se confrunta o persoana? Ce castiga unii de bârfesc toată ziua? Bârfă aproprie oamenii? Leagă prietenii?
Cum ați reacționa dacă i-ati fi detectat pe bârfitori/bârfitoare? V-ati răzbuna?
Voi ce spuneți si alte nații sunt asa de primitivi/needucați? sau doar Romanii și Rromii?

4 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

Lasi care mai si "infloresc" faptele. Si ca sa nu fie dati de gol, barfesc pe la spate.
Daca prind pe unul, il pun sa aduca dovezi clare. Iar daca da vina pe altul, ii pun fata in fata. Am si facut asta. Nici nu stii ce spectacol frumos a fost! Si eu alaturi, ma distram de prostia lor. Cu aia doi nu am mai avut treaba in viata mea.

| sweetglitter a răspuns:

De proşti ce sunt, evident. Nu se castiga nimic din asa ceva. Eu i-am detectat dar nu am ce sa le fac. Si in alte tari se barfeste, nu doar in Romania.

In primul rand oamenii barfesc pentru ca vor sa vada ce zic altii despre persoana pe care o barfesc si sa vada daca au aceeasi parere (in principiu) si sincer, eu am o colega care ma barfeste cu fosta mea BFF si nu ma raznun. Ignor. Si cred ca nu doar in Romania se barfeste. Peste tot sunt oameni care barfesc, mai putin educati si cu vocabular mai urat.

| Mosotti a răspuns:

Iti raspund la toate intrebarile pe rand:

Pai nu au tupeu sa zica in fata de parsivi ce sunt ca sa nu para nenorociti, sa dea bine de fatada.

Sunt atatia ratati care barfec de prosti si de caracter prost ce au.

Castiga satisfactie daca barfesc toata ziua, le place sa faca asta si sa rada de altul.

La multa lume le place sa barfeasca si ii leaga pe barfitori, unu e curios sa afle de la celalalt ce zice despre unu, celalalt e curios de la celalalt, si asta e.

Depinde de starea in care sunt, in general i-as ignora pentru ca nu ma int ce zic niste prosti de mine, dar daca barfele ma afecteaza barfele lui cumva, atunci il pedepsesc pe barfitor.

Si nemtii barfesc vai! Stiu eu personal in sat unde am stat ce barfe erau, deci nu doar romanii si rromii.