| AnonimFaraPereche a întrebat:

De ce comuniştii au furat aurul țiganilor pe vremuri?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-au furat nimic pentru ca tiganii n-au putut demonstra ca au obtinut din munca cinstita aurul. Capitalismul este epoca in care hotii nu sunt intrebati de nimic.

| RAY a răspuns:

Wow ce drama, pacat ca doar asta le-a luat, acum i iubim a? hai sa i plangem ca ne fura prin tramvaie, ca ne omoara, violeaza ca se cred stapanii romaniei, ca au ajutoare sociale, mancare gratis, asigurare de sanatate gratis si fac 20 de purandei si traiesc din alocatiile lor, bravo lor, asta nu e rasism e adevarul, au un tupeu urat in ei se cred superiori noua prostiilor care le platim ajutoarele sociale, alocatile

| Violleta2022 a răspuns:

Comunistii nu au furat nimic tiganilor!
Citeste cartile de istorie si lasa plecatul urechii la tigani, care inventeaza ce le convine lor.

| AnonimFaraPereche explică (pentru Violleta2022):

Nu mi-a spus nimeni asta, doar am auzit din anumite filme si ce se "vorbeste" prin lume.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca pentru ca erau rasisti.

| Kyttynna a răspuns:

Pentru ca aveau prea mult si trebuiau sa dea si la saraci.