| Karina1103 a întrebat:

De ce credeti ca medicina alternativa devine tot mai populara?

5 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Pentru ca multi realizeaza ca sistemul se bazeaza pe frauda. De ex: Ai niste aparate nerelevante pentru diabetici, dar ai bani. Dai spaga prin minister, si ti le introduce in protocolul obligatoriu, te arata mai bolnav decat esti, sistemul castica mai multi bani, care vor merge in afise electorale si prin alte buzunare. Sau: esti o companie producatoare de vaccinuri, dar nu ai piata de desfacere. Mituiesti presa sa repete obsesiv o stire cum ca una a murit de meningita (desi parintii spun ca avea altceva) introduci panica in populatie, Ministerul Sanatatii in baga in protocol, sar oamenii si se vaccineaza. Vaccinurile contin ca adjuvant mercur (timerosal 49%) altele aluminiu. Te duci, iti faci unul. Dupa 3 luni iti faci altul. Cele 2 elemente netrecute in prospect( dar trecute in anexa) reactioneaza intre ele. Te imbolnavesti. Uneori la o luna, alteori au efect intarziat si te imbolnavesti in 3-5 ani. Cheltui bani multi pe medicamente. Statul castiga, companiile producatoare de medicamente/ vaccinuri castiga.

| Sonia822 a răspuns:

Exemplul 2: Esti o companie producatoare de vaccin, nu ai piata de desfacere. Stii ca in Romania poti sa pui in aparatul central unul de-al tau care distruge Institutul Cantacuzino, care proucea vaccinuri sigure si eficiente pentru tara ta si pentru restul continentelor. Il pui p-ala sa dea un ordin sa distruga institutul, apoi cumpara de la tine vaccinuri la pret de 8 ori mai mare fata de pretul de referinta. Cresti nr de vaccinuri la sugari de la 8 la 32 (acum copiii fac pana la 32 vaccinuri, pana la varsta de 2 ani, cu tot cu dozele triple si vaccinurile optionale) Dai o lege prin care orice medic de familie e platit cu sume intre 30 si 60 lei, pentru fiecare vaccin administrat. Ala e fericit tare, si te cheama insistent la vaccinare, ca si buzunarul lui vrea bani.

| alex15ccc a răspuns:

Prostia este "tot mai populara"

| alex15ccc a răspuns:

Prostia si domnia se plătesc scump

| STEGARUL a răspuns:

Pt ca este plătită ft bine