| Neymar2 a întrebat:

De ce credeti ca nu se prezinta toata lumea (cu drept de vot) la vot? Dauneaza acest fapt alegerilor? Explicati

4 răspunsuri:
| sensa a răspuns:

Poate pentru ca toti candidatii au acelasi scop: imbogatirea proprie pe spinarea prostimii?happy

| MenInShadow a răspuns:

Uite, multi romani stiu ca voturile pot fi falsificate, si poate nu v-or iesii cei pe care l-au votat. Si sincer acum, cati dintre cei care v-or sa fie presedinti sunt buni? Si ma refer la cei din Romania.
Nu ma bag in politica si nu o sa votez cand o sa fiu mai mare, doar daca o sa candideze un strain, pentru ca stiu oameni, de ex un medic in Germania, care a facut scoala in Romania, este el german, dar a facut scoala de medicina aici.
Si iubeste mult romanii, lor nu le ia nici un ban la consulatii si operatii.
Strainii chiar ar putea schimba tara asta, daca ar incerca, sau macar un roman intreg la minte, care sa nu se lase orbit de putere, si sa fie corect cu toata lumea!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Măi copile,tu vrei ca membrii TPU să-ti rezolve ţie TOATE temele? Tu nu te străduieşti şi tu un pic? Doar atat, să transcrii intrebarile aici?
Dă-o naibii de treabă! Vrei să-ţi şi mai explicăm noi!
Dar tu nu ai fost la oră? Nu ai ascultat? Nu ai carte de lecţii? Stai rău cu intelectul şi pricepi greu? O să propun să ti-se suspende contul, că ai întrecut orice măsură!

| tzanu a răspuns:

Sa voteze ca sa...ce? din gramada de cretinii care formeaza clasa politica in Romania merita careva ceva? eu le doresc sa se priveasca in oglinda prin ochii poporului.si mai departe daca observi toata lumea este in prag de colaps.acum te intreb eu:cine e de vina? si ca sa incerc un raspuns:fiecare are ce merita( ce voteaza); stima