| Meddydeea a întrebat:

De ce credeti ca se merita sa inveti Germana?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă într-o bună zi, întreaga lume va fi condusă de germani, nu de americani. Iar atunci, va trebui să ştii această limbă la fel cum ştii acum engleza.

| lucian_2018 a răspuns:

Se merita doar daca vrei sa pleci in Germania pentru un loc de munca sau daca vrei sa te stabilesti acolo.

| oldschoolrom a răspuns:

Daca vrei sa muncesti in strainatate si alegi tara Germania, de aceea este nevoie daca nu pentru tine ca om sa cunosti mai multe limbi, oricum este dificila si grea de pronuntat.

| BIOMAN a răspuns:

Pentru ca este cea mai buna tara dezvoltata financiar

| OmidaVesela a răspuns:

Nu e chiar atit de grea, eu zic sa incerci ca poate o sa trebuiasca in cazul in care vrei sa pleci in Germania

| Cammie a răspuns:

Pentru ca este o limba f grea, si o data ce ai invatat-o, esti cu un nivel mai sus fata de cei care nu o stiu! happy Nu poti sa stii ce iti rezerva viitorul, si daca vei avea vreodata nevoie de ea, insa te poti bucura stiind ca ai cunostinta de o chestie pe care multi nu o stiu. big grin