| Dragosh97 a întrebat:

De ce e important sa respectam drepturile copilului?

Răspuns Câştigător
| Laurretta a răspuns:

Pentru că și copilul este un o persoană umană. Dacă noi nu-l vom respecta când va ajunge la maturitate se va comporta cu ceilalți la fel cum ne-am comportat noi cu el. În plus, cum vrem noi să fin respectați de cei din jur așa își doresc și ei să fie respectați!

| opierdevara a răspuns (pentru Laurretta):

Iti raspund cu o alta intrebare...De ce e important sa iti fie respectate drepturile?
Cum te.ai simti daca drepturile tale ar fi incalcate?

| Dragosh97 explică (pentru opierdevara):

Ps : Sunt 2 intrebari...

| opierdevara a răspuns (pentru Dragosh97):

Tot aia...De fapt raspunsul e prima intrebare si argumentul ca sa o sustina este cea de.a doua.winking

| Laurretta a răspuns (pentru opierdevara):

1.E foarte important să ne fie respectate drepturile pentru că dacă noi nu le vom respecta, atunci cine le va face? Răspunsul e că nimeni și atunci lumea în care trăim se va transforma într-o junglă, într-un haos complet unde toți acționează după voința lor.
2. Te-ai simți batjocorit, umilit și ai avea impresia că nu ai mai avea pentru ce să trăiești.

| opierdevara a răspuns (pentru Laurretta):

Eu stiam raspunsurile.dar vroiam ca Dragosh97 sa gaseasca singur lofic raspunsurile...winking

| Laurretta a răspuns (pentru opierdevara):

Aaa ok. Oricum eu ți-am răspuns la întrebare big grin

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ce mod mascat de a face o temă! Să respectăm drepturile copilului este la fel de important cu a respecta drepturile oricui.Ale femeilor,barbaţilor,homosexualilor, taranilor, agricultorilor,crescătorilor de vite,viticultorilor, etc, etc.
Libertatea este aceea in care drepturile tale nu le îngrădesc pe ale mele.

| eXtreme21 a răspuns:

Cum de ce? Fiecare om are drepturile lui. Si cum copilul este un om are si el drepturi!

| KinoAndreea a răspuns:

Pentru ca suntem toti la fel difera doar varsta care creste in timp.suntem oameni toti.ar iesi un dezastru daca nu sar fi respectat...

| ady123 a răspuns:

Ca sa aiba bunele maniere si sa nu strige de ce nu ma lasi la televizoooooooooor, de ce nu ma lasi la calculatoooooooooor, de ce nu ma lasi afaraaaaaaaaaaaa.Si asa o sa se comporte mereu urat cu parinti(parerea mea)