| Anonim11223344 a întrebat:

De ce elevilor nu le place chimia? Adica mereu parintii si multe persoane cunoscute imi zic ca lor nu le-a placut.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca nu exista laboratoare de chimie bine dotate pentru a se studia si vedea/observa in mod efectiv cele invatate. O vina o au si profesorii care nu reusesc sa explice pe intelesul tuturor niste chestiuni care din pacate se dovedesc ca raman doar niste notiuni abstracte.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Poate pentru că nu îi ajută cu nimic în viaţă la fel ca şi matematica.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Mie imi place chimia. straight face
Mai mult organica decat anoranica, dar nu conteaza. laughing
E simpla, problemele sunt mai dificile, dar daca faci un model din fiecare, totul va fi ok.

| SorinaSuciu a răspuns:

Pentru ca mai demult oamenii nu erau asa deschisi spre stiinta, nu se putea dovedi ca descoperilrile alea fabuloase ii ajuta si pe oamenii de rand laughing acum totul e mult mai practic.