| Chrissy92 a întrebat:

De ce este important sa studiem matematica?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Sunt mai multe motive: pentru a invata sa calculezi in diverse situatii pe care ti le ofera viata, pentru a avea o meserie-matematician, statistician, etc. pentru a ti se dezvolta creierul.

4 răspunsuri:
| Biiskrem a răspuns:

Pe lângă faptul că o studiezi obligatoriu în generală, materia asta îți ascute mintea, îți formează gândirea logică.

| alien45 a răspuns:

Pai ca sa stii sa calculezi in unele situatii de ex : sa stii cati m2 are casa ta (pfff laughing)

| Northern a răspuns:

Pentru că matematica îţi ordonează mintea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este importanta pentru ca exista peste tot in viata si ai nevoie de ea + iti dezvolta inteligenta, logica si agilitatea.