| andrey1412 a întrebat:

De ce este scoala asa de grea? De ce trebuie sa TOCIM? De ce nu poate fi scoala distractiva, experimente multe, excursii, plimbari, sa nu existe absente, adica daca pur si simplu nu iti place o materie, de ce sa nu pleci? Sau macar sa fie o limita de 50-100 absente? De ce invatamantul asta e de ****? De ce nu putea fi MAI USOR, fara toceala multa, fara prea multe teste, sau teste practice, adica sa aplici ce ai invatat in viata de zi cu zi. TARA DE CACAT CE ESTE!

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scoala este ca sa inveti nu ca sa te distrezi. Iar tu n-ar trebui sa vorbesti asa de o tara pe care nici macar n-o cunosti. Sunt tineri olimpici care vorbesc frumos. Tu ce ai facut pentru tara? Vrei sa dai bir cu fugitii? Asta este tot ce poti?

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru andrey1412):

Aici iti dau dreptate. Probabil ca este ceva in neregula cu scoala ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cine s ar mai duce la scoala? nimeni. Dca tie nu iti place scoala e problema ta.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru andrey1412):

Da, da sigur. Zi le tu la elevii romani ca nu mai este obligatorie prezenta... crezi ca ii mai intereseaza ceva dupa fraza asta?

Răspuns utilizator avertizat
| TheSoldier a răspuns:

Pai, si mie mi se pare o programa foarte absurda! Iti dau un exemplu: Am o colega care a plecat in Spania cand era cls a 7 a si acum ea face materiile din clasa a 6-a din Romania In clasa a 9-a in Spania. Deci iti dai seama ce degajat invata aia.

Răspuns utilizator avertizat
| nikname a răspuns:

Daca ar fi cum spui tu nu s-ar mai numi scoala!