| LaElly11 a întrebat:

De ce facultate este nevoie ca sa in cadrul unei ambasade/MAE?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca să ce? Secretară?

| sierra1 a răspuns:

"ce facultate este nevoie ca sa in cadrul unei ambasade"

nu facultatea e in joc ci sprijinul extern

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unii lucrează la ambasadele străine ca instalatori, ca să nu instaleze cei locali microfoane.
Relații internaționale te poate ajuta, plus o limbă străină măcar, dar știută la perfecție. Cu cât e mai exotică, cu atât mai bine.

| Catrice a răspuns:

Ca sa?! Le speli podelele? Minim baculhee hee

| Werrich a răspuns:

Facultatea de Relații Economice Internaționale din cadrul Academia de Studii Economice din Bucuresti.
https://rei.ase.ro/

| dinaprilie a răspuns:

Pentru ambasada? Facultatea de spionaj!

| Visătorul_Daniel_1991 a răspuns:

Ca sa o faci in cadrul ambasadei nu iti trebuie neaparat facultate dar iti trebuie motiv sa intri, si am azuit si ca toaletele is foarte curate