| PisicaAristocrata a întrebat:

De ce ofereau barbatii flori femeilor, in cele mai vechi timpuri?

5 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Din simplul motiv din cauza caruia fac acest lucru si in ziua de zi...
1.ca sa-si arate sentimentele
2.si din cel mai des motiv posibil Ca sa ii iertam pentru ceva big grin

| Drums a răspuns:

pentru ca atunci nu erau cadouri sofisticate, in general atunci nu prea erau oameni bogati care sa cumpere altceva, florile se cresteau in gradina fiecaruia si sa nu uitam ca florile sunt si au fost o dovada de finete, atunci cand ii dai flori persoanei iubite sau nu neaparat. oricum atunci cand dai flori cuiva inseamna ca indragesti persoana respectiva.

vrei sa-mi dai flori?

mersi frumosbig grin:*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si acum floarea este cel mai frumos cadou. " Obiectele " daruite cadou inseamna mai mult ...manelism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar pentru a respecta naturalul si a transmite o dragoste infloritoare prin asta. Dar, dupa cum ai observat in zilele noastre, orice e natural costa mai mult si deci se pierde qiuntesenta gestului daca e mai ieftin.Doamne apara si pazeste.

| Iziii:x a răspuns:

In semn de respecthappy