| AdyLupul a întrebat:

De ce şoferii de tir au o reputaţie proastă?

3 răspunsuri:
| intrebatorul325235532 a răspuns:

Deoarece in america eei se opreau la bautura in drum + ca nu stateau mult pe acasa

| elena a răspuns:

Sofer de tir

Condusul pe distante mari, pentru a livra sau a ridica marfa, poate fi o meserie exigenta, deseori trecuta cu vederea. De fapt, aceasta cariera merita o a doua sansa atat pentru orarul flexibil, cat si pentru plata. Cerintele educationale sunt minime insa carnetul de conducere profesionist este necesar. Multi soferi sustin ca oportunitatea de a calatori este un avantaj major al acestei meserii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti au aceasta reputatie precum nu toti medicii iau spaga, fiind sofer dew cursa lunga iti trebuie anumita educatie deoarece nu peste tot vei reusii cu "limba gimnastica" ( trebuie sa stii ceva engleza, germana si franceza ), nu am vazut in viata mea un sofer de TIR care sa nu aiba minim cunostinte de mecanica si care sa nu se descurce fara sa apeleze la un curier-service (nu si in probleme majore ), intra in casa sau gospodarie unui sofer de TIR si ai sa te minunezi de ce ai sa vezi, e si el om ca toti oamenii care isi vad de treburile lor nu ca cei ce doresc sa duca o viata libertina ( caci nu exista padure fara uscaturi ), asta chiar daca unii dintre ei ( ma refer la cei tineri ) nu sunt familisti, asa ca te rog sa nu generalizezi