| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt calcata in picioare de toti? De ce toti ma jignesc si imi adreseaza vorbe urate? sunt o fire prietenoasa, nu jignesc pe nimeni si zamberc mai tot timpul? ce am? Cum sa-mi impun respectul? Cum ar trebui sa fiu? mai dura, mai sobra? cum ar trebui sa reactionez la ceea ce zic ceilalti?

4 răspunsuri:
| Bianca3108 a răspuns:

De ce bagi la suflet ce zic alti? Tu crezi ca ei sunt mai deosebiti? Ar trebui sa le spui parintilor tai ce fac copii aia cu tine. Sau eventual unui cadru didactic sau chiar dirigintei. Nimeni nu trebuie marginalizat.

| Pisique a răspuns:

Bună.
Eu cred că ar trebui să fii și tu un pic mai dură, nu super-dură. Dacă lumea o să te vadă o persoană atât de bună încât vor crede că ești foarte sesibilă încât tu nu ai fi în stare să lea dresezi și tu o vorbă.
Nu urâtă.

| Slim a răspuns:

Aşa sunt şi eu.
Ştiu cum e.
M-am săturat. De tot şi de toate! Nu mai suport. Nu mai suport pe nimeni. Parcă toţi ma calcă pe nervi.
M-am săturat să fiu băgată în seama doar când e nevoie de ceva de la mine.
M-am săturat de fazele de căcat din partea amicilor.
M-am săturat să mi se ceară totul dar sa nu mi se ofere nimic.
M-am săturat ca atunci când zic "Nu!", să aud mereu "Ce naşpa eşti!"
M-am săturat să fiu luată peste picior de cine nu trebuie.
M-am săturat să zic mereu că "De mâine nu vă mai fac pe plac."
Asta se întâmplă pentru că le-ai permis tuturor fraierilor să profite de naivitatea ta. Le-ai permis, iar ei şi-au luat-o in cap!
Ar trebui să le spui ca ii cazul să inceteze si să respecte ce au langă ei, iar dacă nu sunt de acord, nu te merită. Ignoră-i!

| Yanie a răspuns:

Te inteleg si eu sunt tratata la fel la scoala si in cartier desi eu nu le fac nimic lor ei tot ma jignesc.nu stiu ce ar trebui sa incerci eu am incercat sa fiu mai dura dar nu a functionat. daca gasesti raspunsuri spune-mi si mie pe adresa de mess princess_bella48:d mult noroc