| kitkat2 a întrebat:

De curiozitate... exista facultati in Romania in care se pune accentul pe partea practica? Ma refer proiecte, aplicatii si lucruri utile in dezvoltarea personala si profesionala. O facultate care sa-ti dea sansa sa-ti dezvolti si alte abilitati in afara de a memora cuvant cu cuvant zeci de pagini sau formule si de a sta 10 ore pe zi la facultate nefacand nimic, doar luand notite intr-o banca.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se numesc laboratoare, practică judiciară, etc.
Pa, pa.

| valentino52 a răspuns:

Spre exemplu facultatea mea de inginerie navala are echipamente de milioane de euro care consta in simulatoare complexe identice cu masinariile cu care te intalnesti in viata reala pe vapor pentru mecanici si pentru ofiteri ca mine esti pus in situatii reale de a naviga dintr-un punct in altul.

| whattt a răspuns:

Da de exemplu anghel saligny

| kitkat2 explică:

Legiuitoarea, asa de folositor e raspunsul tau ca mai bine nici nu te oboseai! Mai util era daca scriai "Buna. Pa" Era fix acelasi lucru laughing