| SoimulX505 a întrebat:

De la ce medii se acorda premiul I, II, III la gimnaziu (clasele 5-8), anul scolar 2017-2018? Premiul I se acorda de la 9.75?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este o medie stabilita. cel care are media mai mare ia premiul intai. apoi media (sau mediile) urmatoare ia premiul 2 si la fel si la 3. Exemplu: daca tu ai media 9, 75 poti fi primul daca nu are cineva o medie mai mare dar poti fi si pe locul 7 daca sunt 6 medii mai mari decat tine. Tu poti avea singur locul intai dar daca sunt inca doi cu aceeasi medie veti fi 3 cu premiul intai.