| valeeExpress a întrebat:

De la mate-info pot iesi medic? Vreau in paralel si spaniola si voiam sa fac stiinte si sa merg ca medic in Spania dar nu exista stiinte ale naturii cu spaniola. doar mate-info si filo.

5 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Daa.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu contează liceul pentru meseria care o vei face ci doar facultatea. El(liceul) doar te ajută.

| BTWIN a răspuns:

Liceul nu te face medic, mecanic sau dulgher, insa te ajuta. Poti iesi medic si daca faci mate-info. Ideea e sa stii chimie si biologie...din astea vei da examen de admitere la facultatea de medicina

| yoana98 a răspuns:

Indiferent de profilul pe care il urmezi poti deveni medic. Important e sa ai o baza cat mai solida la biologie si matematica. Trebuie sa mai sti ca daca nu mergi mai departe si ramai doar cu cele 12 clase este exclus sa devii medic. Iti trebuie si o pregatire in domeniu

| enilor a răspuns:

Din liceu nu poti iesi cu o meserie doar daca urmezi vulcanescu, viilor sau unul tehnologic. Daca iti vei lua cateva meditatii la bio si chimie cand vei da examenul de intrare la facultatea de medicina, atunci vei avea un drum deschis spre a fi medicwinking funda?!