| Eddy1996 a întrebat:

De la profil stiinte sociale se poate intra la Politehnica in Bucuresti? Am vazut ca in procent de 20% conteaza media de la bacalaureat, dar la stiinte sociale n-ai cum sa dai bacalaureatul la mate si fizica. Are asta vreo importanta?

2 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

Nu, atat timp cat se intra pe baza unui examen de admitere, nu are de ce sa conteze materiile la care dai bacalaureatul, acestea pot conta doar pentru pregatirea ta in domeniu, insa nu se iau in calcul anumite materii pentru a fi admis.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta profilul liceului absolvit. Conteaza media totala de la bacalaureat si nu media la o anumita materie, asa ca poti intra linistit, daca ai diploma de bacalaureat si reusesti la admitere.