| sofiailies a întrebat:

De la un timp, cand incerc sa ascult in clasa ce vorbeste profa, imi cam pierd interesul. Vreau sa raman concentrata pe ceea ce vorbeste. Cum pot face asta? Chiar daca subiectul este unul mai putin interesant vreau sa ma axez pe ceea ce spune pentru ca sa imi fie mai usor acasa cand invat. Daca ascult afectiv sigur imi va ramane ceva ceva in cap.

1 răspuns:
| MarianBogdy a răspuns:

Pai încearcă sa fii foarte odihnită și imaginează-ti ca ceea ce predă profa este ceva ce îți spune un amic ca și cum ai avea o convorbire cu el