| AndreiBulzan99 a întrebat:

De obicei contestatiile scad sau maresc notele?

Răspuns Câştigător
| AleexisViol3t a răspuns:

Ambele cazuri sunt posibile. Daca stii sigur ca ai facut corect si ai primit o nota mica, nejustificată, fa constestatie. Daca ai cel mai mic dubiu in privința unui exercitiu, eu zic sa-l lasi asa. Recomand sa nu faci contestatie la romana, pentru ca de obicei ceea ce ai scris poate fi interpretabil, fiecare profesor avand ideile si variantele lui, pe partea de literatura. Baftă!

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Ambele cazuri. Tu stii cel mai bine ce ai scris si calculezi inainte nota happy. Deaia exista contestatii.
Sunt cazuri in care s-au luat note mai mici si cazuri in care s-au luat note mai mari sau cazuri in care s-au luat note la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul e da

| AllyAlexandra20 a răspuns:

Păi depinde. Dacă ești sigur că tu ai făcut un exercițiu corect, dar ai primi punctaj mai mic, la contestație asta îți va mări nota, în caz că ai avut dreptate. Dacă nu, nota poate rămâne la fel sau poate să scadă, dacă îți vor găsi alte greșeli. Tu știi cel mai bine ce ai scris pe foaia de examen happy

| alexnolen14 a răspuns:

Singura materie la care chiar merita sa depui contestatie e romana ca acolo e foarte subiectiv. Asta daca stii ca ai scris la toate subiectele si nu ai scris vreo prostie.