| costinvlad490 a întrebat:

De unde pot învăța Enochiana și alte limbi? Mai ales limba zeilor enochiana.

5 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Cred ca trebuie sa te re-documentezi. Enoh/Enoch este un personaj biblic. ""Conform scrierilor care compun canonul, doi oameni nu si-au sfarsit viata pe Pamant: Enoh si Ilie...""
enochiana = e pentru prima data cand o aud si m-am informat pe internet si am inceput sa ma amuz.
Inainte de enochiana i se spunea "scrisul/limba " ingerilor oricum scrisul respetiv imi aduce aminte de ""cheile lui Solomon" una dintre ele i se spune NGHIMAMIAH.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns:

Nu ne-am întâlnit cu vreun zeu ca sa o învațăm.

| siriusblack98 a răspuns:

Daca dai la fratili tau un bax de bere, te invat limba la fiecare zeu in parte. Daca mai dai si o vodka, te invat si toate stilurile de dans pe deasupra (dansul zeilor).

| AizicRodica a răspuns:

Jhon Dee. The Enochian evocation.
Geoffrey James
Se învață în cadrul unei școli în Londra sau Canada