| AvalohAlyn a întrebat:

De unde sa invat la matematica? Stiti vreun site sau vreo carte pentru invatat mai usor matematica?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este foarte greu sa inveti matematica de unul singur. Adica pana nu iti arata cineva in ce fel se rezolva problema respectiva nu ai putea niciodata sa inveti si sa memorezi.

| Deliiiia a răspuns:

Matematica se invata prin exerciutiu. Este de ajuns sa repeti exercitiile din clasa si sa-ti faci temel si te vei descurca.

| Green66 a răspuns:

Să faci meditații. Matematica se învață cu un profesor, el te poate face să înțelegi.