| mdia13 a întrebat:

Deci am teza la mate in 2 decembrie si sunt clasa a 7 a. Si habar nu am sa fac o demonstratie la geometrie. In a 6 a nu m-am chinuit cu invatatu ca ne dadea profa note din burta. Si acum o venit una care ia si sufletu din tine...Am nevoie de niste materiale(pdf, sau explicatii, orice) pentru geometrie. Teoria la ce am facut acum(paralelogram, patrat, patrulater convex, romb, trapez) am invatat-o da na daca nu stiu cum sa o aplic...Ca nu stiu absolut nimic de anul trecut. Va rog sa ma ajuati. Funditakiss

Răspuns Câştigător
| LifeFail a răspuns:

Pffff...cam nasoala problema ta.
Eu sunt in clasa opta si mi-e fff dor de geometria din clasele 6 respectiv 7. Acum in clasa a opta sunt numai piramideX(
Eu zic sa iei caietele de anul trecut de geometrie si sa te apuci sa recitesti problemele rezolvate acolo.
Aici ai definitii din clasa a 6 a: http://www.kids-shop.ro/......e-baza.htm

http://meditatiionline.ro/......etrie.html
Poti sa cauti pe net probleme rezolvate. Poate intelegi ceva.
Daca nu, roaga un coleg care stie mai bine sa te ajute.
Succes la teza!
10 sa iei!
te pup.

1 răspuns:
| Tin_Coss_1995 a răspuns:

Si eu tot la fel... sa mor eu nu stiu nimic.sad