| adytza0700 a întrebat:

Deci eu am intrat la Colegiul tehnic de telecomunicatii N.V. Karpen din Bacau si vreau sa aflu daca este obligatorie uniforma., adica sa pot merge o luna-doua cu uniforma si dupa aia sa nu mai merg cu ea?
Si daca va place la acest liceu

2 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

NU, nu este nici o obligatie, pana nu primesti comfirmarea de la liceu ca trebuie sa-ti cumperi.Succes!
P.S Dar pri cate stiu eu, nu sunt obligatorii uniformele, acestea fiind obligatori de la liceul la liceu(dupa preferintele liceului). Succes!

| Anutzza3708 a răspuns:

Hei! fratele meu invata acolo si nu este importanta uniforma tot ce conteaza este acea cravata emblema scolii si ecusonul.este un liceeu foarte misto.Succes!