| msweety a întrebat:

Deci eu am scutire la sport si am stat in clasa nu am mers in sala...Cica profa ne a pus absente in catalog si asta ar insemna sa am vreo 10 absente pe semestrul asta.deci e obligata sa le motiveze? din moment ce sunt scutita pot sa ma duc si acasa daca vreau...

2 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

In mod normal ar trebui sa fii prezenta. Esti scutita sa faci sport nu esti scutita de prezenta la ore happy Si eu in liceu am fost scutita la sport, dar eram obligata sa stau in sala de sport happy

| sniper2998 a răspuns:

Conteaza de situatie, daca ai multe absente la o anumita ora e rau, daca ai 10 absente nemotivate iti scade un punct la purtare, daca ai 20 iti scade 2 puncte si tot asa pana la 40 punctehappy
PS: Profa ta doar daca vrea sa le motiveze, nu are nicio obligatiehappyhappy