| Oanny a întrebat:

Deci, revin cu o alta intrebarelaughing. Aa, cum vi s-a parut clasa a 10-a fata de a 9-a? Mai usoara/grea?

11 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Clasa a zecea este evident mai usoara. Cea mai usoara insa dintre toti anii de liceu este a unsprezecea. Ma duceam de drag la scoala, teme aveam doar la romana si economie, invatatul era mai mult o placere... Nici a doisprezecea nu a fost grea, in schimb a fost stresanta.

| Lora a răspuns:

La fel de usoara ca si a 9 a

| Zangetsu a răspuns:

In clasa a 9-a m-a lovit asa tare matematica incat aveam un 2 si doi de 3. dar pana la urma am trecut. a 10-a a mers mai bine ca nu am mai avut vreun 2

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Buna :*
Eu acum trec in clasa a 10-a si mi s-a spus ca e mai grea decat a 9-a
dar a 11-a e si mai grea laughing altii spun ca cea mai grea e a 12a. Pana la urma in toate clasele ai de invatat, de scris si noi materii
Acum depinde de liceu si profesori... nimic nu e greu atunci cand esti in cunostinta de cauza. Bafta :*
Sper ca te-am ajutat :*

| Megas a răspuns:

Pentru mine la fel, adica mai usoara big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a parut mult mai usoara a 10a decat a noua deoarece in nu stiam pe nimeni, colegii noi, profesori noi.

Răspuns utilizator avertizat
| Rebeca_5235 a răspuns:

Depinde. E mai grea pentru ca mna e mai multa materie mai mult de invatat. Profii nu o sa fie ca un a 9-a asa de indulgenti, nu o sa dea note asa usor, deja o sa va cunoasca (o sa intervina si subiectivitatea) daca ai fot eleva buna in a 9-a o sa iti fie mult mai usor, daca ai fost mai slabuta o sa fie extrem de greu sa dovedesti ca esti buna.

Materia este mai greluta ca in a 9-a (logic) dar de obicei clasa a 10-a este o clasa de regres. Cand am fost eu in a 10-a tin minte ca majoritatea clasei am lasat-o moale cu invatatul, in a 9-a trageam tare sa facem impresie buna, deja in a 10- ne-am lasat pe tanjeala.

Este mult mai frumoasa ca a 9-a deoarece deja cunosti colegii, profesorii nu mai ai probleme cu adaptarea, din punct de vedere al distractiei, clar e mai tare a 10-a, de a 11-12a nu are rost sa zic, e minunat.

Succes

| Divyanka100 a răspuns:

Normal ca, clasa a 10-a mi s-a parut mult mai grea decat a 9-a :ll

| Mayaaaa a răspuns:

Clasa a 10-a mi s-a parut mai usoara decat a 9-a. Acum depinde si ce profesori ai, noi mai mult cu asta am avut noroclaughing)! Dar e mai bine in clasa a 10-a!

| Nubyshuyu94 a răspuns:

Buna! Eu cred ca e cea mai frumoasa clasa e si mai usor... si te se cunosti deja cu colegii.A 11 e grea... a 12 bacu.