| papushikadulcee a întrebat:

Deeci: Eu de abia sunt clasa a 7a dar niciodata nu este devreme sa te gadesti la viitor...Deci:eu am mediile pe anii trecuti in clasele 1-4 am numai 10 (FB) iar din clasa a 5a am mediile numai 9, 45...9, 50. anul aceste probabil voi avea media 9, 30 sau can asa ceva.As vrea sa ma duc la liceul Mihai Eminescu din Calarasi pentru ca imi place mult limba romana si as vrea sa dau la o facultate de actorie..sau cv de genu'. Pot face asta cu aceste medii? Ce alt liceu imi recomandati?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Darcos a răspuns:

Da,poti...
Cat timp nu ai 8...
Ai noua(9),mai mergewinking

| stelyii a răspuns:

Cu mediile poti ajunge la ce liceu vreitongue..deci mult succes! sa alegi ce e mai bine pentru tine!

| AlwaysMe a răspuns:

Poti urma un profil de filologie pentru ca faci multa romana si te va ajuta sa te exprimi corect si sa vorbesti fluent o limba... poti merge la orice liceu dar sfatu meu este sa alegi un profil de filologie pentru a fi cat de cat pregatita pentru actoriehappy

Răspuns utilizator avertizat