| anonim_4396 a întrebat:

Depun cv-ul la un supermarket pentru a face promotii, insa cv-ul pare foarte gol pentru ca nu am experienta, ce sa fac?

1 răspuns:
| Thunter98 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa faci cv-ul astfel:
-intentiile pe care le ai (si ai grija sa specifici avantajele pe care le au angajatorii, nu tu)
-sa intocmesti o scrisoare de intentie:
1 Catre... S.C... Adresa...
2 In atentia Domnului Director...
3 Stimate Domn
EXEMPLU: Ca urmare a ofertei de posturi vacante pe care am consultat-o in cadrul AJOFM am observat cu interes ca firma Dumneavoastra intentioneaza sa faca angajari, si ca ar avea nevoie de o persoana cu abilitatile mele.

Sper ca ti-am fost de ajutor
ATENTIEbig grinaca o sa ajungi vanzator la acel magazin vei primi mai putin decat un alt an angajat care a teminat comertul pentru ca are mai multa experienta.