| xjustfearless a întrebat:

Despre disparitia dinozaurilor. credeti ca diparitia lor a avut de-a face cu aparitia oamenilor? argumentati big grin

4 răspunsuri:
| Myuu a răspuns:

Clar! Cand dinozaurii au disparut au aparut oamenii.

| mAkE_2626 a răspuns:

Salut manny. Posibil, gandeste o lume in care, dinozaurii,(animale mari)ar trai cu oameni, ce s-ar alege de oameni? Ar fi dominati de dinozauri atacati si etc. Daca nu dispareau dinozaurii, lumea nu aparea.Dece? Nu putea trai.Suntem pe TPU pentru a da si a primi sfaturi bune, pentru a fi toti pentru unu si unu pentru toti.

| HaiHui4Ever a răspuns:

NU, dinozaurii au disparut in urma erei glaciare.

| AnaBejenaru a răspuns:

Nu, de fapt nu stiu, dar crede-ma nici nu cred porcariile care se spun ...adica ca au mancat nu stiu ce si au murit, probabil au murit deoarece stilul si modul de viata leau fost schimbate ...parerea mea