| anonim_4396 a întrebat:

Diferenta de varsta conteza intr. o relatie?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

La inceput nu, dar mai apoi daca diferenta este mai mare, peste 10-15 ani, sigur cel mai tanar nu va mai fi multumit si isi va dori pe cineva de varsta apropiata.

22 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca este prea mare conteaza cand se pune problema casatoriei.Este bine ca sotii sa aiba aceleasi preocupari, gusturi si mentalitati specifice varstei.Cand unul dintre ei vrea sa danseze la club si celalat se plange de sale, lucrurile nu mai merg bine.Presa este plina de astfel de destine ratate.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Depinde in ce directie! Adica un barbat copt si o femeie tanara se pare ca sunt OK! O femeie matura cu un barbat tanar...nu sunt OK!

| Razvan a răspuns:

In adolescenta nu prea.La maturitate dahee hee

| Kitty a răspuns:

Depinde si ce varste au cei doi.

| cosima11 a răspuns:

Daca dragostea e mare, nu mai conteaza nimic.

| romanionu a răspuns:

De cele mai multe ori dahappy

| madalicious a răspuns:

Nu ar trebui sa conteze dar cand fata e mai mare cu ani buni ca baiatul ci nu invers.cam conteaza.

| 334499 a răspuns:

De obicei da

| madalinutza a răspuns:

Pentru unii da pentru altii nutongue
Eu zic ca nu prea conteaza
cand doi se iubesc atunci nu conteazalove struck
Dar nici asa ca baiatul e mai mare cu 15 ani.:p

| remusinho a răspuns:

Dragostea nu are varsta, deci diferenta de varsta nu ar trebui sa conteze intr-o relatie

| karra a răspuns:

Toti o sa se ingramadeasca sa zica ca dragostea nu aare varsta dar eu te contrazic ...cu cat diferenta e varsta este mai mare intre ei cu atat luile lor sunt diferite. o diferenta de 3-4 sau chiar 5 ani nu este mare ar cand intervin diferente dde 10 ani in sus ...trebuie sa fie o relatie cu totul speciala pentru a rezista happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu! daca acei 2 se iubesc
Nici distanta nu conteazaoh go on.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In niciun caz. Daca gandirea este apropiata si exista iubire, n-are de ce sa se interpuna varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e mai mare de 7-8 ani as recomanda sa fie femeia mai in virsta. Oricit am avea orgoliu sa spunem ca nu conteaza e un ceas biologic care bate indeferent de cit am vrea noi sa nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca va iubiti cu adevaratn nu conteza gura lumi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si daca eu de ex: am 16 si el are 36...asta ce mai e? nici eu nu stiu daca sa mai continui sau nu.ne ascundem tot timpul de familii.asta eh. voi ce ziceti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moi, dar daca diferenta e de 20 de ani.adica el 36 si eu 16? nu stiu nici eu, sunt confuza... dar imi e foarte bine asa...il iubesc enorm!

| mary_5801 a răspuns:

Intre mine si sotul meu este o diferenta de 20 de ani, si asta nu este o problema pentru noi. a fost el putin complexat la inceput, nu dorea sa imi iroseasca mie tineretea, dar acum stie ca il iubesc si cu el vreau sa raman.

| mrrry a răspuns:

Nu foarte mult da` nici ceva gen el:45 ani si ea:18 ani
big grinhappy

| anonim_2270 a răspuns:

Nu, niciodata!:X:X::*

| ~< super girl >~ a răspuns:

A zis si madalicious atunci cand fata e mai mare ca baiatul cu mai multi ani conteaza... adica stii si tu ca lumea e rea
si oricat v-ati iubi tot se va gasi cineva sa va desparta

in fine nu prea conteaza...