| KaRa23S a întrebat:

Diferentele intre profesionala (grup scolar), liceu tehnic, liceu teoretic, colegiu? As vrea sa stiu si eu exact, mai ales intre liceu tehnic si liceu teoretic, care e mai bun, care e avantajul, dezavantajul etc? Sau macar cat stiti voi :d.

Răspuns Câştigător
| Predator30 a răspuns:

Aaaa pai ce nu ai spus asa...Ii mai bun colegiul(adica un colegiul are mai multe profile de exemplu mate-info etc) ca si leciul tehnic care se bazeaza doar pe o meserie de exemplu din cate stiu eu cam asa ii la liceul tehnmic :
tehnic- electro - mecanic
tehnic- electronica
tehnic - prelucrarea unui material ( lemn etc)
tehnic- constructii
Sper ca te-am ajutat funda?

3 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Poi grupul scolar e cel mai prost, dupa el este liceul tehnic (amandoua sunt pana in 7 ). Urmeaza liceul teoretic care e pana in 9 si pe urma colegiul (national )care e de la 9 in sus (in unele cazuri e de la 8, 5 ). Sper ca te-am ajutat

| Predator30 a răspuns:

liceu teoretic-poti merge mai departe la facultate si ai 12 clase(ii foarte bun daca esti axat pe ceva) iar la profesionala ai 10 clase dar iesi cu o meserie(poti sa lucri in domeni care termini costructi, mecanic etc) sper ca te-am ajutat eu am ales liceuwinking

| KaRa23S explică (pentru Predator30):

Eu una sunt la un colegiu, insa am un prieten care e la liceu tehnic. vroiam sa aflu cat de slab e liceul big grin.

| Predator30 a răspuns (pentru KaRa23S):

Aaaa pai ce nu ai spus asa...Ii mai bun colegiul(adica un colegiul are mai multe profile de exemplu mate-info etc) ca si leciul tehnic care se bazeaza doar pe o meserie de exemplu din cate stiu eu cam asa ii la liceul tehnmic :
tehnic- electro - mecanic
tehnic- electronica
tehnic - prelucrarea unui material ( lemn etc)
tehnic- constructii
Sper ca te-am ajutat funda?