| melena a întrebat:

Din cadrul facultatii de Studii Europene, care specializare vi se pare a fi mai ok, mai practicabila pentru viitor, care ofera mai multe sanse: Administratie europeana sau Relatii internationale si studii europene?

1 răspuns:
| hellothere1243 a răspuns:

Bună, Elena. Și eu am fost cam indecisă cu privire la facultate. Tot studii europene vreau, însă oscilam între management și rise cu predare în engleză. După mai multe căutări am zis ca a doua ar fi mai bună, deoarece are cursuri de management + plus ca imi pot perfecționa limbajul anglofon. Între cele două prezentate de tine, mai bună mi se pare rise, probabil sunt subiectivă. Oricum, ar fi super dacă ai căuta cursurile oferite de ambele specializări și să vezi care te atrag mai mult. În primul rând, trebuie să înveți de plăcere, să te bucuri de informații, apoi vine și câștigul financiar, stai fără grijă. Mult succes! Ce clasă treci?happy