| DWDT a întrebat:

Din cate se stie Jocurile Olipmpice de vara din 1900 au fost tinute la Paris. Castigatorii nu au primit medalii. Ce au primit? Doresc raspuns urgent, dar si corect.

Răspuns Câştigător
| cammm a răspuns:

In 1900, in Franta, castigatorii primeau picturi in loc de medalii de aur. Medaliile de aur, argint si bronz nu au fost oferite ca premiu pana la cea de-a treia Olimpiada moderna, in 1904. Francezii ofereau picturi, deoarece le considerau mai valoroase decat medaliile.

cu placerehappy

| DWDT explică (pentru cammm):

Sper ca raspunsul tau e corect... si. multumesc!

| cammm a răspuns (pentru DWDT):

Vezi pounctul 7.
http://www.protv.ro/......mpice.html

3 răspunsuri:
| YONTU a răspuns:

Salut!:) S-o luam cu inceputul:
1. Locul 1, medalia de Aur! :D
2. Locul 2, medalia de Argint! :D
3. Locul 3, medalia de Bronz! :D
Daca nu ma crezi, convingete singur: http://ro.wikipedia.org/wiki/Jocurile_Olimpice_de_var%C4%83_din_1900
P:S: Cei care exclameaza k dau funda, eu ii intreb: Dai Funda?