| anonim_4396 a întrebat:

Din ce dau bacalaureatul dacă merg pe biologie chimie, intensiv engleză?

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

Oral: limba română, o limbă străină la alegere și competențe digitale, adică tic.
Scris: limba română, matematică M2 și o materie la alegere dintre: biologie, fizică, chimie și informatică.
Pentru că ești la intensiv, la sfârșitul clasei a 12-a o să ai un atestat de limbă, iar în timpul liceului o să faci mai multe ore de engleză și o să dai și teză la ea, spre deosebire de cei care sunt la „simplu".