| lilstar a întrebat:

Din septembrie vreau sa ma inscriu la British Council pentru a-mi perfectiona engleza si pentru a scapa de o proba la bacbig grin. A fost cineva acolo? Cum este? Sunt folositoare cursurile? Stiu cat costa, nu ma deranjeaja. Sunt interesata de rezultate. Engleza mea nu e deloc proasta dar nici perfectasad.

3 răspunsuri:
| selfie a răspuns:

Am 2 intrebari :d. Cat costa si de ce proba scapi?

| AdelinaC a răspuns:

Eu am dat examenul in martie tot ca sa scap de bac.Parerea mea este sa nu dai banii de pomana pe cursurile alea pentru ca iti poti pune meditatii cu o suma mai mica si vei invata acelasi lucru.Cand am dat eu erau multe persoane care se plangeau ca acolo le-a zis ceva iar la examen s-a dat altceva...Eu cred ca este in interesul lor sa nu iti arate ca sa dai banii si pentru alt examen,insa daca iti pui meditatie este mai bine,mai ales daca nimeresti un prof cu experienta(eu am avut meditatii si nu am regretat deloc) Examenul este usor si frumos daca iti place engleza, insa lung si plictisitor daca urasti limba asta si vrei sa se termine mai repede(cazul meu).Ai sa ai ocazia sa vorbesti cu persoane din Anglia, vei cunoaste persoane pasionate de limba asta...lucruri frumoase daca iti place engleza,

| lilstar explică:

Ana mersi pentru raspuns. Fac asta si pentru ca sunt pasionata de limba engleza, si nu cred ca va fi un chinlaughing Cursurile le fac doar pentru inbunatatire.
@andreylk2 costa 1.400 ron si scapi de proba de engleza la bac daca iei testul care desigur il platesti separat si ala aproape 300 de ron.