| LTAA a întrebat:

Doresc sa imi explicati urmatorul proverb, opinii daca puteti, etc:
"Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic" (Marcus Tullius Cicero).
Nu este tema pentru scoala, dar vreau sa vad diferite opinii si argumente.
Mot-a-mot stiu ce inseamna, dar vreau mai multe exemplificari.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Olaru_Catalin_1998 a răspuns:

Eu cred ca inseamna ca degeaba esti destept/iti merge mintea daca nu ai caracter adica vointa/ indrazneala ca sa scoti asta in evidenta si sa te faci cunoscut prin asta prin caracter te exteriorizezi.
Asta cred eu ca inseamna...