| eduard_5160 a întrebat:

Doresc sa intru la facultatea de medicina(sunt clasa XII), la neurologie, vreau sa stiu daca e cineva pe aceasta specializare si daca ma poate ajuta cu informatii. E-mail nastase.eduard@gmail.com

Răspuns Câştigător
| fedorabit a răspuns:

Buna Eduard! Nu ai nevoie acum de ajutor. Invata sa intri la facutate intai. In 6 ani vei face multe materii interesante si te vei ajuta singur cu raspunsuri la aceste intrebari. E mai bine asa.
Indiferent ce specializare vrei sa urmezi, examenul de admitere la fac este acelasi. Sper ca inca mai este unul greu.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti intra direct la specializare! ---intai, trebuie sa termini facultatea dupa care dai examenul de rezidentiat ( pentru specializarea neurologie mai faci inca 5 ani in plus pe langa facultate ) Vezi aici impresii ale rezidentilor la neuro :http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?f=4&t=3604

| AdelinaC a răspuns:

Nu poti sa dai direct pe specializare.Mai intai inveti pentru admitere, dai la medicina generala si dupa 6 ani iti alegi specializarea pentru care vei sustine un examen de rezidentiat.La neuro rezidentiatul cred ca e de 7 ani.