| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa ma transfer de la filologie la economic si vreau sa stiu daca mai sunt sanse sa recuperez ceva daca ma apuc de meditatii la vara doar la mate si la celelalte materii sa invat. Stiu ca este cam dificil. Este cineva pe aici care s-a transferat in acelasi caz ca al meu?

Răspuns Câştigător
| CLaudia2812 a răspuns:

Salut! happy Depinde pe ce clasa esti. In mod normal ar trebui sa dai diferentele pentru matematica si educatie antreprenoriala / economie (daca esti pe a X-a / a XI-a), deoarece la profilul economic din cate stiu se da teza din aceste materii, deci e nivel ceva mai ridicat. Pararea mea ca e ok daca iei meditatii doar la mate, desi nu-ti fa griji pentru ca nici acolo nu e greu, fiind mate nivel M2-M3.

Succes! Eu sunt oarecum in situatia ta, dar sunt la mate-info si vreau sa ma mut la filologie, am fost chinuita destul de matematica laughing

| anaconda26 a răspuns (pentru CLaudia2812):

Sunt clasa a IX - a eu zic ca e mai bine acum decat la anul

| CLaudia2812 a răspuns (pentru anaconda26):

Daca esti clasa a IX-a e perfect atunci, go for it!