| 1onur a întrebat:

Dormeam ca să ne treacă foame(...

https://youtu.be/bqkc3_EvbvE?si=PIPI1QBs2aiIXevD

Și alți au...

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Da,vorbea chiar coerent si are un vocabular deosebit.
Va fi un om puternic.
Pacat ca unii parinti abandonează copii atat de minunati.
Dumnezeu sa le aiba in paza.

37 răspunsuri:
| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru ioana748):

Și femeia este liberă și e stăpână pe viața,pe corpul ei,pe alegerile sale și atâta timp cât nu e forțată,amenințată,șantajată,agresată sau cu probleme psihice și ea își decide soarta și în funcție de preferințele,de cerințele,de principiile, de valorile și scopul fiecăreia în viață va avea parte de fericire sau de-un coșmar. Dacă UNICUL interes al bărbatului atunci când intră în viața femeii ar fi acela de a o face și mai fericită față de momentul cât ea a fost singură garantat și el ar fi fericit. Familia înseamnă o echipă, parteneri de viață pe viață, coechipieri, ambii împreună mereu la bine și la greu.

| ioana748 a răspuns (pentru 1onur):

Maica Domnului este ca orice mama, mai iertatoare.
De aceea multi o iubesc, caci ea pune o vorba buna chiar daca nu meritam uneori si Dumnezeu nu o poate refuza.
Normal ca Dumnezeu tot ce doreste este ca sufletul nostru sa se poata inalta si sa iasa din robia intunericului, sa lase iluzia egoului si sa aleaga lumina.
Insa este doar alegerea noastră.

| 1onur explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Da,eu chiar vam dat dreptatehappy

Eu nu am nimic cu Dumneavoastră, când am spus eu? Ca o femei n-are voie ce să facă cu trupul ei? Niciodată n-am, spus n-am afirmat, ce sa facă o femei cu corpul ei, nu-i trupul meu, nu-i corpul eu, nu eu trăiască în acel corp, de unde până unde să-mi permite ei ca să facă un om cu corpul lui?laughing) eu chiar vam dat dreptate cu Adevărat la tot ce ați spus Doamnă eu n-am nimic cu Dumneavoastrălaughing) Dacă o femeie vrea și decide sa facă ceva cu trupul ei cine sunt eu? Sa decid ce sa facă?laughing)) Doamne Dumnezeule ferește...

| 1onur explică (pentru ioana748):

De acea a fost lăsat liberul albitru ca omul sa nu regret apoi, și să zică Doamne de au dacă a-și vrut... așa că Dumnezeu până și față de el nea lăsat nouă alegerea, și după cum se vede, nu toți îl alegem mulți fug de el în continuare înspre alte căi ne sănătose pentru noi oamenii.

Maica domnului, este singura iertate, pentru păcatul fără iertare, doar ia mai poate ierta omul ne iertat, fiindcă unele păcate sănt în biblia creștină, foarte bine definite, în privința păcatelor... Mai...

| 1onur explică (pentru ioana748):

Mama este partea care iartă, iubește incodiționat, orice mamă își iubește copilul incodiționat fără nicio limită.

| ioana748 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Ce frumos ai spus.
Menirea noastra este doar sa fim unul in slujba altuia.
Barbatul sa inteleaga ca doar o femeie fericită il poate face fericit.
De aceea femeile ar trebui sa invete despre alegerea barbatului din viața lor, in scopul formarii unei familii care sa fie precum un egregor cu duh propriu. Duhul iubirii si contopirea sufletelor in sufletul familiei care va trece cu siguranța peste toate greutățile si va gasi calea spre fericire in familia formata dintre un barbat si o femeie.

| ioana748 a răspuns (pentru 1onur):

Mama cu iubirea ei este o adevarata forta in Univers.