| AvalohAlyn a întrebat:

Dupa absolvirea liceului si promovarea bacalaureatului ca sa ajung bibliotecar nu merge sa fac direct Studii/Cursuri de Biblioteconomie apoi sa caut un job in acest domeniu, biblioteconomie? Adica stiu ca si in cadrul Facultatii de Litere sunt studii de biblioteconomie dar eu ma refeream sa fac ceva studii organizate sa ajung direct fara sa mai fiu la vreo facultate de Litere..Intreb si eu fiindca de ieri mi-a venit gandul asta in minte..cum ca mi-ar placea sa fiu bibliotecar..si chiar asta e adevarul.mi-ar placea si chiar daca nu e ceva cautat sau poate bine platit, mie chiar mi-ar face placere sa fiu bibliotecar.
Cine stie informatii mai multe despre cum sa ajungi bibliotecar?

Răspuns Câştigător
| 熊Panda熊 a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar sunt foarte putine posturi de bibliotecar. Cred ca foarte greu ai gasi un post vacant.