| Vaz-albina a întrebat:

Dupa cat timp de la sustinerea examenului primesti diploma de licenta?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Mie mi-a fost eliberata dupa un an, pana atunci am avut o adeverinta care atesta absolvirea facultatii. Se poate si mai devreme, depinde de secretariatul fiecarei facultati!

5 răspunsuri:
| crisa a răspuns:

Intre 6 luni si 1 an. Dupa examen ti se va da o adeverinta, echivalenta cu diploma de licenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam dupa un an de zile. dar in aceasta perioada iti vor elibera o adeverinta care este valabila 12 luni.

| galantar a răspuns:

La SNSPA se elibereaza dupa cateva luni, parca. Nu stiu sigur caci nu am absolvit inca.

| 123bogdan a răspuns:

Eu stiam ca la Universitatea din Bucuresti se primeste la un an de la sustinerea licentei si te duci la Rectorat ca sa o ridici, cu adeverinta.

| vecinadeblog a răspuns:

De obicei, cel putin 1 an